راهنما و سوالات متداول

راهنما

قدم یک: قلم سه بعدی خود را به برق متصل نمایید. کابل آداپتور را به پشت قلم وآداپتور را به برق متصل کنید، زمانی که چراغ LED به رنگ زرد درآمد، قلم شما در حالت پیش گرمایش می باشد.

قدم دو: قبل از وارد کردن فیلامنت اجازه دهید قلم شما گرم شود. کلید ورود فیلامنت را فشار دهید که در نتیجه LED قرمز روشن می شود. پس از ۳۰ ثانیه، LED قرمز به سبز تغییر رنگ می دهد، اکنون مرحله پیش گرمایش تکمیل شده و دستگاه شما آماده استفاده است.

قدم سه: فیلامنت را وارد دستگاه کنید. فیلامنت ABS را از محل ورودی فیلامنت که در پشت قلم قرار دارد وارد کنید، کلید ورود فیلامنت را همچنان فشار دهید، فیلامنت توسط موتور تعبیه شده در داخل قلم کشیده می شود و از نوک اکسترودر پلاستیک خارج می شود.

قدم چهار: سرعت خود را تنظیم و شروع به ترسیم نمایید. فشردن کلید ورودی فیلامنت را ادامه دهید و مدل سه بعدی خود را طراحی کنید. سرعت اکسترودر خروجی توسط کلید کنترل سرعت قابل تنظیم است. رها کردن کلید ورودی فیلامنت موجب قطع خروج پلاستیک از نوک اکسترودر می شود.

نکته: اگر دستگاه بیش از دو دقیقه مورد استفاده قرار نگیرد به حالت Stand By می رود و چراغ LED خاموش می شود. برای استفاده دوباره باید کلید ورودی فیلامنت را فشار دهید.

قدم پنج: خارج کردن فیلامنت از دستگاه. زمانی که می خواهید فیلامنت را عوض ویا خارج کنید، باید کلید خروجی فیلامنت را فشار دهید. شما می توانید برای افزایش سرعت خروج نیز از کلید کنترل سرعت استفاده نمایید.

نکته: خارج کردن فیلامنت بعد از اتمام استفاده ضروری است و بهتر است برای استفاده دوباره از فیلامنت، نوک آن را قطع کنید.

نکته:اگر طول فیلامنت باقیمانده کم باشد، قبل از ورود کامل به دستگاه باید تعویض شود.

نکته: این دستگاه برای استفاده برای افراد هشت سال به بالا طراحی شده و استفاده کودکان باید با نظارت والدین همراه شود.

نکته مهم: در زمان استفاده نوک اکسترودر داغ است از تماس آن با دست و اشیای دیگر جلوگیری نمایید.

سوالات متداول

انجام این کار توصیه نمی شود. نگه داشتن پلاستیک گرم در داخل قلم موجب تخریب پلاستیک شده و در طول زمان میتواند به دستگاه آسیب بزند.

انعطاف پذیری و شکنندگی اثر درست شده به خود شما به عنوان خالق اثر بستگی دارد. شما میتوانید قطعات با ضخامت بیشتری با حرکت رفت و برگشتی بر روی یک قسمت ایجاد کنید، و یا با حرکت با سرعت کمتر قطعاتی ضخیم تر و با انعطاف پذیری کمتر ایجاد کنید. قطعاتی مستحکم که توانایی نگهداری سازه های دیگر را داراست.

در مقابل می توان با حرکت سریعتر قلم و کاهش سرعت اکسترودر، قطعاتی با ضخامت کمتر ایجاد کنید. مزیت این کار ایجاد قطعات منعطف میباشد. پس به طور خلاصه، شما به عنوان خالق اثر میتوانید از تکنیک و مهارت ( که به مرور زمان حاصل می شود) برای تولید انچه میخواهید از قلم سه بعدی استفاده کنید.

پلاستیک خروجی گرم بوده اما قابل لمس کردن است.

خیر. مواد اولیه باید فیلامت از جنس ABS با ضخامت 1.75 mm باشد. استفاده از مواد دیگر موجب آسیب به دستگاه و باطل شدن گارانتی دستگاه می شود. توصیه می شود برای تهیه فیلامنت به وبسایت یا نمایندگی های مجاز مراجعه فرمایید.

شرکت ناردین ایده پویا نماینده رسمی شرکت مایریول، اقدام به ارائه گارانتی 6 ماهه برای قلم سه بعدی مایریول کرده است. در صورت وجود نقص در قلم سه بعدی مایریول در کارکرد عادی،طبق شرایط گارانتی،تعمیر یا تعویض می گردند جهت استفاده از گارانتی همراه داشتن جعبه دستگاه و فاکتور خرید الزامی می باشد. خرابي ناشي از ضربه، آبدیدگی، استفاده از ولتاژ نامناسب، باز کردن دستگاه، و همچنين خرابي ناشي از استفاده از فیلاتمت غیر استاندارد مشمول خدمات گارانتی نمیشود.